Ile rat trzeba zapłacić żeby nie było wyłudzenia

Ile rat trzeba zapłacić żeby nie było wyłudzenia

Wyłudzenie kredytu jest istotnym przestępem, z którym mamy do czynienia w momencie, w którym pożyczkobiorca nie spłaca zaciąganych zobowiązań oraz zostanie mu przedstawione to, iż wiedział on, że nie będzie mógł spłacić zobowiązania lub też w ogóle nie chciał go spłacać już od początku. Dodatkowo w tym miejscu nie ma większego znaczenia, ile rat zostało już zapłaconych.

Kiedy mamy do czynienia z wyłudzeniem kredytu?

Jeśli mamy do czynienia np. ze sfałszowaniem dokumentów to wystarczy niezapłacenie jednej raty i mamy do czynienia z wyłudzeniem. Inna sytuacja jest w momencie, w którym nie ukrywaliśmy swojej sytuacji materialnej przed wybraną firmą lub instytucją. W takim przypadku o wiele trudniej będzie dowieść, iż dopuściliśmy się faktycznego wymuszenia. Brak spłaty rat nie ma tutaj znaczenia, jeśli są odpowiednie okoliczności.

Jak przebiega proces udowodnienia wymuszenia kredytu?

Podczas oskarżenia o wymuszenie kredytu to wierzyciel musi udowodnić, iż od samego początku działaliśmy z jawnym zamiarem oszustwa. W sytuacji, w której nie wprowadzamy w błąd naszego pożyczkodawcę taka sytuacja będzie o wiele trudniejsza do ustalenia  i potwierdzenia. Jeśli dopełnimy wszystkich formalności i wydamy wszystkie uzyskane środki zgodnie z ich przeznaczeniem, to nie powinniśmy obawiać się wyciągnięcia wobec nas żadnych tego typu konsekwencji.

Dlaczego kredytobiorcy świadomie decydują się na wymuszenia kredytu?

Zawiłe procedury udzielania pożyczek i kredytów oraz wysokie wymagania często sprawiają, że użytkownicy decydują się na fałszowanie umów, oświadczeń o zarobkach i innych, Często również bywa tak, iż dana osoba posiadająca zdolność kredytową chętnie zaciąga dodatkowe zobowiązania, których jednak nie spłaca. W obydwu tych przypadkach mamy do czynienia z tak zwanym wyłudzeniem kredytu. Jest to istotne oszustwo, które może zostać zakwalifikowane jako przestępstwo obarczone karą od 5 do 8 lat pozbawienia wolności.

Kogo dotyczy możliwość popełnienia tego typu przestępstwa?

Tego typu oszustwa może dopuścić się każdy posiadający odpowiedzialność karną, a więc mający ukończone 17 lat w chwili popełnienia przestępstwa. Osoba ta powinna być również w pełni sił umysłowych. Przedmiotem i dowodem w sprawie może być podrobiony dokument poświadczający nieprawdę. W tym rodzaju przestępstwa nie ma znaczenia zamiar chęci spłaty zobowiązania, dlatego też wszelkie naciągnięcia rzeczywistości dla uzyskania pozytywnej opinii kredytowej są traktowane jako oszustwo podlegające karze.

Oszustwa kredytowe- jakie czynniki mają wpływ na ich stwierdzenie?

Oszustwa kredytowe to jedno z najczęstszych przestępstw finansowych. Do wyłudzenia mogą posłużyć wszelkie dokumenty zawierające nieprawdę na temat ich wnioskodawcy. Mogą dotyczyć one nie tylko kwestii majątkowych, ale również aspektów takich jak:

  • stan cywilny, 
  • posiadane inne zobowiązania finansowe,
  • osoby będące na utrzymaniu pożyczkobiorcy itd.

W praktyce tego typu sytuacje nie zdarzają się jednak zbyt często. Rzadko dotyczą one problemów z wyłudzeniem kredytu w banku lub firmie, niemniej jednak podczas starania się o pożyczki online instytucje nie będą w stanie właściwie zweryfikować prawdziwości danych pożyczkobiorcy. Dlatego też podczas składania wniosków finansowych warto zadbać o prawdziwość przedstawianych danych i informacji, oraz dokładnie je przeanalizować, aby uzyskać jasny podgląd sytuacji.

Ile rat trzeba zapłacić, żeby nie było wyłudzenia?

W zasadzie liczba rat nie ma większego znaczenia w momencie, w którym pożyczkodawca zorientuje się, iż podane dane podczas składania wniosku są nieprawdziwe. Czasami więc wystarczy brak jednej spłaty, który może być niezwykle problematyczny w skutkach ze względu na nieprawidłowości. W innym przypadku, gdy nie zapłaciliśmy kilku rat możemy być również oskarżeni o wyłudzenie. Dlatego też warto na bieżąco opłacać wszelkie zaległości a w razie problemów ze spłatą skontaktować się z daną instytucją i poinformować o możliwych opóźnieniach w spłacie zobowiązań. Dzięki temu unikniemy istotnych problemów.
Poszukuję poręczyciela

Poszukuję poręczyciela

Pilnie poszukuję poręczyciela z min. dochodem 2 tyś zl i bez zobowiązań kredytowych. Po finalizacji kredytu oferuję 10% kwoty udzielonego kredytu. Kontakt na maila.

2 komentarze
Pożyczki bez sprawdzania baz

Pożyczki bez sprawdzania baz, również z komornikiem,

Oferta skierowana dla wszystkich osób pełnoletnich posiadających udokumentowane dochody w minimalnej wysokości 500zł miesięcznie. Udziele kredytu prywatnie  bez sprawdzania baz BIK, BIG, KRD, skierowana również dla klientów z zajęciami komorniczymi. udzielę pożyczki prywatnej szybko bez sprawdzania Środki pochodzą z prywatnych instytucji pozabankowych. Nie wymagamy dodatkowych zabezpieczeń. Nie pobieramy opłat wstępnych!  

54 komentarze
Pożyczka prywatna od zaraz

Kredyt bez ERIF i BIG

Zostałeś wpisany do ERIF lub masz wpis w bazie BIG (nie z powodu kredytu.) Zapraszam do skorzystania z pożyczki prywatnej. pozyczki-od-osob-prywatnych.pl – długi okres kredytowania, – brak ukrytych kosztów, – brak poręczycieli i dodatkowych zabezpieczeń,

2 komentarze
Epeer opinie

Pożyczka gotówkowa w Epeer? Poznaj opinie klientów

Pożyczka gotówkowa w Epeer? Poznaj opinie klientów Epeer to nowoczesna platrofma internetowa, którą można znaleźć pod adresem www.epeer.pl. Firma wykorzystuje innowacyjne algorytmy, żeby połączyć zarejestrowanych na platformie inwestorów z pożyczkobiorcami. Głównym założeniem Epeer jest udostępnienie osobom młodym i aktywnym w sieci sposobu na bezpieczne i szybkie pożyczanie niewielkich kwot pieniędzy. Firma Epeer oferuje każdemu nowemu, zarejestrowanemu użytkownikowi, określony limit kredytowy. Jego wysokości

3 komentarze


Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *