Faktoring cichy dla zadłużonych

Faktoring cichy dla zadłużonych

Czym jest i jak działa cichy faktoring dla zadłużonych?

Cichy faktoring to możliwość regulowania faktur bez konieczności uświadamiania o źródle finansowania kontrahentów. To pozwala przedsiębiorcom na opłacanie wszystkich zobowiązań w sytuacjach kryzysowych, nie budując przy tym wizerunku firmy z problemami, mającej problem z terminową regulacją swoich rachunków.

Jak działa cichy faktoring?

Cichy faktoring jest bardzo prosty w swoim działaniu, zasady są jasne i przejrzyste, nic więc dziwnego w tym, ze wiele firm traktuje go jako najlepszy ratunek na kryzysowe sytuacje. Co ważne, na rynku jest wiele jednostek oferujących przedsiębiorcom cichy faktoring, dzięki czemu będą mogli oni znaleźć najlepszą dla siebie ofertę, pozwalającą na opłacenie wszystkich najpilniejszych zobowiązań wobec kontrahentów. Dlaczego ten typ faktoringu określany jest mianem ”cichego”? Wynika to przede wszystkim z faktu, że kontrahenci tak naprawdę nie wiedzą, skąd pochodzą środki, przy pomocy których sfinansowane zostały zaciągnięte wobec nich zobowiązania finansowe.
Cichy faktoring najprościej można określić jako formę pożyczki na ściśle określony cel. Przedsiębiorca otrzymuje pieniądze na uregulowanie najpilniejszych zobowiązań, stając się tym samym dłużnikiem pożyczkodawcy. Cała procedura wiąże się z nawiązaniem umowy pomiędzy stronami, która określa czas spłaty, prowizję oraz odgórnie ustalone dodatkowe koszty. Ze względu na specyficzny charakter, spłata zadłużenia często oferowana jest na elastycznych warunkach, które odpowiadają zarówno przedsiębiorcy (nie wpływając przy tym gwałtownie na jego stan finansów), jak i firmie udzielającej cichego faktoringu.

Jakie są rodzaje cichego faktoringu?

Faktoring jest bardzo szerokim pojęciem, który w zależności od okoliczności może przyjmować nieco zróżnicowane formy. Ten sposób finansowania faktur można podzielić przede wszystkim na:
  • faktoring z regeresem – to z niego przedsiębiorcy korzystają zdecydowanie najczęściej. W tym przypadku środki wypłacane są niemal natychmiastowo, co pozwala na szybkie opłacenie zaległości bez straty współpracy z kontrahentem;
  • faktoring bez regresu nakłada na przedsiębiorstwa konieczność posiadania dodatkowego ubezpieczenia, Dzięki temu udzielający cichego faktoringu zyskuje zabezpieczenie, że zaciągnięte wobec niego zobowiązanie zostanie w odpowiednim momencie pokryte;
  • faktoring eksportowy to rozwiązanie dedykowane jednostkom działającym na rynku międzynarodowym, szczególnie gdy transakcje nawiązywane są obcych walutach. Przedsiębiorca opłaca zaległości wobec kontrahentów, jednak nie ponosi kosztów związanych z przewalutowaniem.

Przedsiębiorstwa mogą skorzystać także z faktoringu odwrotnego i kontraktowego. Ten pierwszy jest dość nietypowym rozwiązaniem, gdyż firma udzielająca faktoringu spłaca wszystkie zobowiązania firmy, która następnie w określonym czasie dokonuje spłaty zadłużenia. Ze względu na to, że jest to dość ryzykowna forma finansowania, która wymaga dodatkowych zabezpieczeń (ich koszty pokrywa firma wnioskująca o faktoring). Natomiast typ kontraktowy stosowany jest przede wszystkim w branży budowlanej, gdzie do realizacji inwestycji niezbędny są regularny wpływ środków.

Kto może skorzystać z możliwości, jakie daje cichy faktoring?

Wbrew wielu błędnym opiniom krążącym na temat cichego faktoringu, w rzeczywistości jest to rozwiązanie kierowane do ściśle określonego grona usługobiorców. Z możliwości tego typu finansowania korzystają nie tylko firmy, które zmagają się z czasowymi problemami finansowymi, ale również:
  • duże firmy, które mają już ugruntowaną i pewną pozycję na rynku (zarówno lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym);
  • dynamicznie rozwijające się firmy, które czasowo mają problem z płynnością finansową;
  • firmy startujące ze swoją działalnością i start up’y;
  • firmy, których działalność ma charakter sezonowy;
  • jednostki zajmujące się prowadzeniem księgowości (pełnej i niepełnej).

Cichy faktoring może obejmować zarówno firmy, które mają tylko jednego, stałego kontrahenta, jak i te, które współpracują z kilkoma lub nawet kilkunastoma jednostkami. Zasady finansowania zawsze ustalane są indywidualnie pomiędzy firmą udzielającą cichego faktoringu a jednostką przyjmującą tę formę finansowania.

 
prywatna pożyczka od ręki do 30 000 zł bez zabezpieczeń

prywatna pożyczka od ręki do 30 000 zł bez zabezpieczeń

Nasza pożyczka przeznaczona jest dla wszystkich osób, które potrzebują szybko i bez zbędnych formalności zasilić budżet domowy. Nie sprawdzamy w bazach i rejestrach, dlatego u nas dostaniesz pożyczkę nawet jeżeli Twoja historia w BIK jest zła, posiadasz zajęcia komornicze lub nie posiadasz udokumentowanego dochodu. U nas możesz uzyskać pożyczkę nawet do 30.000 zł bez zbędnych formalności czy poręczycieli, z dogodnym

90 komentarzy
Pożyczę prywatnie od ręki

Pożyczę prywatnie od ręki

Masz uciążliwe chwilówki na niekorzystnych warunkach ? Cała Polska pomogę dojadę. Jeśli potrzebujesz pilnie pożyczki bez zbędnych weryfikacji, i, co najważniejsze, bez sprawdzania nie tylko BIK ale i KRD, BIG, ERIF, itd. bez BIK, BIK, KRD. Pożyczki prywatne pozabankowe bez KRD pod weksel. Bez pośredników, z umową cp i wekslem. Przyzwoite koszty. Pożyczę prywatnie od ręki na terenie całego kraju,

22 komentarze
Udzielę pożyczki na procent

Szukam pozyczki bez bik

Potrzebuje pozyczki w wysokosci 15 tys na najdluzszy okres kredytowania. Mam umowe o prace na czas nieokreslony. Moj dochod wynosi 2000 tys miesiecznie. Potrzebuje pozyczki pozyczki na procent weksel lub umowe cywilna prawna i bez przedplat.

19 komentarzy
Gotówka domówka opinie

Gotówka domówka

Gotówka domówka-o firmie Zarejestrowana w Grudziądzu spółka pod nazwą Gotówka domówka jest przedsiębiorstwem, zajmującym się pośrednictwem w zawieraniu umów o pożyczkę pozabankową dla osób fizycznych. Dzięki Gotówka domówka możesz zapoznać się z aktualną ofertą wiodących firm pożyczkowych, proponujących pomoc finansową szybko i na prostych zasadach. W odróżnieniu od oferty banków, oferujących kredyty, szybkie pożyczki, wiążące się z prawie natychmiastową weryfikacją

3 komentarze


jeden komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *