Kredyt w Szwajcarii

Kredyt w Szwajcarii

Decydując się na kredyt w Szwajcarii musimy wziąć pod uwagę pewne elementy, które będą miały wpływ na naszą decyzję oraz zagwarantują nam zabezpieczenie w przypadku sytuacji losowych. Jak wziąć kredyt w Szwajcarii, na czym to polega? Tego dowiesz się w tym artykule.

Kredyt w Szwajcarii – ogólne informacje

Kredyty hipoteczne są przyznawane w Szwajcarii przede wszystkim przez sektor bankowy, ale udostępniają je również podmioty państwowe i fundusze emerytalne. Kwota, którą otrzymuje kredytobiorca jest zależna od jego kondycji finansowej oraz od wartości nieruchomości na którą się decyduje. Szwajcarskie kredyty hipoteczne są udzielane zawsze we frankach szwajcarskich.

Czas oczekiwania wynosi od 5 do 30 lat dla kredytów w wysokości do 80% nieruchomości oraz 35 lat dla nieruchomości w wysokości do 60% – przy czym kredyt musi zostać zwrócony przed ukończeniem 70 lat. Szwajcarskie stopy procentowe są jednymi z najniższych na świecie, więc uzyskanie kredytu w tym kraju może być korzystniejsze, a szczególnie kiedy posiadamy dochód we frankach szwajcarskich.

Kredyty w Szwajcarii mogą być łatwe do uzyskania przez cudzoziemców, jeżeli spełniają oni podstawowe warunki. Mogą oni spodziewać się kredytów hipotecznych które pokrywają do 60-80 % nieruchomości. Niestety nie są dostępne pożyczki bez poręczenia, a kredytodawca weźmie pod uwagę wszelkie zobowiązania z kraju ojczystego – kredyty, alimenty, pożyczki oraz będzie wymagać potwierdzenia dochodów – pensji, dochodów inwestycyjnych, emerytury.

Co powinien wiedzieć Polak, przed wzięciem kredytu w Szwajcarii?

Szwajcarii nie każdy bank oferuje zaciągnięcie kredytu. Można wyróżnić dwa rodzaje banków: placówki, które zajmują się przechowywaniem kapitału pieniężnego klientów (konta oszczędnościowe, lokaty). W takich bankach nie uda się wziąć kredytu. Istnieją także banki o bardziej kompleksowej ofercie finansowej, które oprócz przechowywania środków dają możliwość udzielenia kredytu. Kryteria, w których ocenia się zdolność kredytową w Szwajcarii są restrykcyjne. Na udzielenie kredytu negatywnie wpłynie na pewno posiadanie nieterminowo spłacanych zobowiązań oraz nieregularne dochody, przy czym na wynik decyzji nie wpływa także historia kredytowa z innych krajów. Uzyskanie kredytu hipotecznego w Szwajcarii to skomplikowany i długi proces. Polega na analizie wypłacalności kredytobiorcy, biorąc pod uwagę poziom dochodów, ich źródło, liczbę dzieci kredytobiorcy oraz jego historię kredytową. Są to najważniejsze wytyczne ale istnieje wiele innych.

Modele Szwajcarskich kredytów hipotecznych

W Szwajcarii istnieje kilka modelów kredytów hipotecznych:

  • Kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu – finansowanie nieruchomości w Szwajcarii przez okres od 2 do 20 lat przy stałych odsetkach. W tym wypadku można obliczyć koszty kredytu bazując na stałej podstawie i cieszyć się bezpieczeństwem na 10 lat w planowaniu budżetu.
  • Kredyt hipoteczny na rynku pieniężnym (Libor) – w tym kredycie oprocentowanie jest naliczane korzystając z dziennej stopy procentowej Libor oraz ustaloną niezmienną marżę zysku – w wyniku czego ciągle ulega ono zmianie. Ten rodzaj kredytu jest dla tych, którzy liczą na obniżenie oprocentowania.
  • Kredyt hipoteczny o zmiennej stopie procentowej – nie ma określonego terminu spłaty. Ten kredyt hipoteczny umożliwia krótkoterminowe rozwiązanie przejściowe przy niewielkich kwotach. Oprocentowanie jest w tym wypadku znacznie wyższe, niż przy innych kredytach. Opiera się na średnim poziomie stóp procentowych, może być także w dozwolonym momencie skorygowana przez instytucję finansową.

Jak dostać kredyt w Szwajcarskim banku?

Aby dostać kredyt w Szwajcarii ważnym atutem będzie czysta historia kredytowa. Banki zwracają uwagę na dokładne przestrzeganie wszelkich zasad. Większe szanse na kredyt mają także kredytobiorcy, którzy biorą wiele niewielkich kredytów, niż tacy, którzy brali w przeszłości jednorazowo jeden duży kredyt. Jeżeli posiadamy jeszcze nie zamknięty kredyt, nie będzie on wpływał negatywnie na decyzję banku – pod warunkiem, że wszystkie zaciągnięte kredyty były spłacane w terminie. Banki Szwajcarskie cenią sobie klientów, którzy aktywnie korzystają z ich usług. Szwajcarskie banki nie akceptują zwłok wypłaty ani chęci szybszego zamknięcia kredytu. Może to się wiązać nawet z nałożeniem kary na kredytobiorcę. Sytuacje, w których będzie potrzeba wcześniejsza wypłata, należy omówić wcześniej z bankiem, aby nie mieć problemów. Reasumując, otrzymanie kredytu w Szwajcarii jest możliwe i nie różni się od kredytów w innych krajach.
Prywatne pozyczki bez baz

Prywatne pozyczki bez baz

Bez opłat wstępnych, wszelkie koszty wliczone w raty. Nie rozpatruję Twojej zdolności kredytowej. Potrzebujesz gotówki? Ja Ci ją oferuję. Stałe raty bez ukrytych kosztów. Prywatne pozyczki bez baz na uczciwych warunkach. Moją ofertę kieruje do osób, którym bank odmówił finansowania, np. ze względu na negatywny wpis w BIK. Pożyczkę możesz przedłużać dowolną ilość razy. Pożyczka prywatna dla każdego – bez

6 komentarzy
Oferuję prywatne pozyczki

Oferuję prywatne pozyczki ,warunki do uzgodnienia

Oferuje prywatne pozyczki dla osób zadłużonych do kwoty 20 tyś złotych Nie pobieram żadnych opłat jak to bywa u innych naciągaczy w necie.Jestem prywatna osoba ,troche zarobiłem na pobycie za granicą ,teraz powróciłem do Polski i też chciałbym spróbować swoich sił w dziedzinie pożyczek i na początek chciałbym przeznaczyć cześć pieniążków na tą dziedzinę nie współpracuje z bankami ,mogą do

97 komentarzy
Pozyczki bez bik i krd

Pozyczki z komornikiem bez baz

Dla pożyczkobiorców pracujących na czarno, bezrobotnych, z jedynym źródłem utrzymania w postaci alimentów czy też 500plus. Atrakcyjny okres kredytowania bez ograniczeń wiekowych. Pożyczka zabezpieczona wekslem, spisujemy umowę cp. Brak ukrytych opłat, jak również przedpłat poprzedzających udzielenie pożyczki. Do każdego wniosku podchodzę indywidualnie, nie korzystając z żadnych szablonów Pozyczki z komornikiem bez baz, bez BIK,na oświadczenie.Pozyczki bez baz z komornikiem pomogą

5 komentarzy
pomogę finansowo dam pożyczkę

Jak wykorzystać ogłoszenia typu „Pomogę finansowo, dam pożyczkę”?

Jak wykorzystać ogłoszenia typu „Pomogę finansowo, dam pożyczkę”? Warto docenić zalety, jakie mają pożyczki prywatne. Często spotykane w internecie ogłoszenia typu „pomogę finansowo, dam pożyczkę” to sposób na uzyskanie dodatkowych funduszy na dowolny cel, często z pominięciem kłopotliwych procedur i sprawdzania baz dłużników. Pożyczki prywatne stanowią alternatywę dla produktów bankowych i parabankowych. Korzystają z nich między innymi osoby, które obawiają się

5 komentarzy


Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *